Polacy - Kalifornia

Informacje na temat Polonii w Kalifornii. Polskie dzielnice, restauracje, delikatesy, życie Polaków w Kalifornii. Czytaj poniżej.

Najwięcej Polaków w Kalifornii mieszka w głównych miastach, takich jak: Los Angeles (53,309), San Diego (24,902) i San Francisco (15,886), również w San Jose, Oakland, Sacramento, Long Beach, Irvine, Huntington Beach i Thousand Oaks. Sprawdź aktualne dane na stronie Zip Atlas.

Polskie Deli: Polskie Delikatesy i Cukiernie w Stanie Kalifornia: Ted's Delikatessen w Concord, niedaleko od San Francisco, Seakor Polish Deli w San Francisco, Mattern Sausage & Meats w Orange, Polka Delicatessen w Orange, European Deli & Bakery w Glendora, Slavic Shop w San Jose, The Cakery w Burlingame.

Polskie Restauracje: Polskie restauracje w Kalifornii to, m.in.: Pierogi Spot w Santa Clarita, Cafe Europa w San Francisco, Polka Polish Cuisine w Los Angeles, Zosia Café & Kitchen w Graton, Solidarity Restaurant w Santa Monica. Jeżeli znacie inne polskie restauracje, do których chodzicie, to proszę dać nam znać.

Festiwal Polski w San Diego: to coroczne wydarzenie kulturalne, mieszkańcy San Diego i okolic celebrują bogatą tradycję i dziedzictwo Polski. Jest to okazja dla Polonii i miłośników kultury polskiej do spotkań, wymiany doświadczeń i wspólnego świętowania. Na festiwalu zobaczysz występy folklorystycznych zespołów tanecznych i muzycznych, a także możliwość skosztowania tradycyjnych polskich potraw i napojów. Goście mogą delektować się autentycznymi smakami Polskiego jedzenia, takiego jak pierogi, bigos czy kiełbasa, oraz skosztować najlepszego, polskiego piwa. Festiwal Polski w San Diego to również okazja do zakupu pamiątkowych koszulek, czapek i innych artykułów związanych z Polską, co dodatkowo podkreśla kulturowe znaczenie tego wydarzenia.

Ambasady: Konsulat Generalny w Los Angeles Konsul Generalny - Mariusz Brymora 12400 Wilshire Blvd., suite 555 Los Angeles, California 90025 tel (310) 442-8500 fax (310) 442-8515 e-mail: losangeles.polishconsulate@msz.gov.pl. Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles. Link do strony znajdziesz tutaj. Zasięg terytorialny okręgu konsularnego Los Angeles: Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Montana, Nevada, New Mexico, Oklahoma, Oregon, Texas, Utah, Washington, Wyoming.

Atrakcje Turystyczne: San Francisco. Co warto zobaczyć w tym mieście i gdzie zrobisz najlepsze zdjęcia? 1) Twin Peaks - ekstra punkt widokowy, najlepszy widok jest tuż przed zachodem słonca. 2) Golden Gate Bridge - warto podnieść wcześnie rano cztery litery i zobaczyć wschód słońca, szczególnie z drugiej strony mostu, można tam przejechać rowerkiem lub zwyczajnie z buta. 3) Alamo Square z kultowymi Painted Ladies - malownicze domki, ekstra widok na downtown, a z drugiej strony zacny widoczek na wzgórza Twin Peaks. Pole i camy wszystkim instagramo-fonowcom. 4) Wyspa Alcatraz - na której to znajduje się słynne na cały świat więzienie. Obecnie jest to popularne miejsce turystyczne. Organizowane są tam wycieczki dzienne i nocne. 5) Cable Cars - słynne trolejbusy. 6) Fisherman's Wharf. 7) Chinatown - najstarsza i największa dzielnica chińskich emigrantów. Swoim urokiem przyciąga do San Francisco więcej turystów niż sam Golden Gate Bridge. 8) Land's End - przepiękne scenerie nad brzegiem pacyfiku. Idealne miejsce na ślubne zdjęcia, czy zwykłe, wycieczkowe foty.

Sprawdź inny Region

Logo

Witam! Poradnik Polski to: informacje, ciekawostki ze świata Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, jak również podstawowe informacje na temat danego regionu. Zapraszam.

Szukaj #poradnikpolski na mediach społecznościowych