Polacy - Michigan

Informacje i Ciekawostki z życia Polaków w regionie Michigan. Ważne adresy firm i osób oferujących usługi dla Polaków w USA w regionie - Michigan

Polskie Delikatesy: Bozek Markets w Hamtramck, Polish Market w Troy, Srodek Deli & Bakery w Sterling Heights, Srodek's Campau Quality Sausage w Hamtramck, Stan's Grocery w Hamtramck.

Ambasady: Konsulat Generalny w Chicago - 1530 N. Lake Shore Dr. Chicago il 60610 tel.: (312)337-8166. Okręg konsularny, czyli terytorium Stanów Zjednoczonych, na którym Konsulat Generalny RP w Chicago prowadzi swoją działalność i obsługuje obywateli zamieszkujących na terenie stanu Michigan.

Parki Narodowe: Najbardziej popularne naturalne Parki Narodowe w Michigan to: Isle Royale, Pictured Rocks, Sleeping Bear Dunes.

Festiwale: Wszystkie wydarzenia kulturalne zostały odwołane na czas nieokreślony.

Ciekawostki: Cieszę się że odwiedzasz moją stronę. Przyznam ci się, że rzadko bywam w Michigan, a jeśli już tak, to tylko przejazdem. Zatem jeżeli masz jakiekolwiek sugestie, propozycje odnośnie powyższego działu – użyj formularza kontaktowego i napisz do mnie.

Ciekawostki: Na pytanie "Jakie miasto jest stolicą stanu Michigan?", większość ludzi odpowiada, że Detroit. Niestety muszę Was zmartwić, gdyż się mylą. Stolicą stanu Michigan jest miasto o wdziecznej nazwie Lansing, położone w środkowej części stanu.

Sprawdź inny Region

Logo

Witam! Poradnik Polski to: informacje, ciekawostki ze świata Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, jak również podstawowe informacje na temat danego regionu. Zapraszam.

Szukaj #poradnikpolski na mediach społecznościowych