Polacy - Kolorado

Kompletna informacja na temat Polonii w Kolorado. Czytaj poniżej.

Polskie Delikatesy w Kolorado: Chicago Market w Lakewood, Europa Deli w Aurora, European Gourmet w Arvada, Sawa Meat & Sausage w Denver.

Polski Festiwal w Denver: Ogromną atrakcją dla społeczności polskiej w Kolorado jest coroczny Festiwal Polskiej Kuchni. To wydarzenie, które gromadzi zarówno Polaków, jak i miłośników polskiej kuchni. Więcej informacji na temat polskiego festiwalu w Denver znajdziesz na oficjalnej stronie festiwalu na Facebooku.

Festiwal zazwyczaj odbywa się w okolicach lata w Denver, stolicy Kolorado. Data i lokalizacja mogą się nieco zmieniać, dlatego warto śledzić oficjalną stronę na Facebooku, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Festiwal to prawdziwa uczta dla miłośników kuchni polskiej. Goście mogą próbować tradycyjnych dań, takich jak pierogi, placki ziemniaczane, kiełbasa, gołąbki, bigos. Oprócz wyśmienitego jedzenia, festiwal oferuje również możliwość zakupu tradycyjnych polskich wyrobów rękodzielniczych, pamiątek, koszulek, i biżuterii. Na scenie festiwalowej odbywają się pokazy taneczne i muzyczne prezentujące różnorodność polskiej kultury. Można podziwiać tradycyjne tańce, oraz posłuchać muzyki. Festiwal jest także przyjazny dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano wiele ciekawych atrakcji. To nie tylko festiwal kulinarny, ale także okazja do nawiązania nowych znajomości, spotkania ze starymi przyjaciółmi i doświadczenia autentycznej polskiej gościnności. Większość atrakcji festiwalu jest bezpłatna, ale warto być przygotowanym na zakup pysznego jedzenia oraz pamiątek. Biletów wstępu ogólnego zazwyczaj nie ma, co sprawia, że festiwal jest dostępny dla każdego. Festiwal przyciąga tłumy, dlatego zaleca się przybycie wcześnie, aby uniknąć długich kolejek i znaleźć miejsce na parkingu. Niezależnie od tego, czy jesteś Polakiem, czy po prostu ciekawym miłośnikiem kuchni polskiej, to wydarzenie jest nie do przegapienia.

Ciekawostki: Nazwa stanu pochodzi od nazwy rzeki Kolorado. Jest gdzieś dostępna cała historia na ten temat w internecie, to sobie poczytajcie. Kolorado jest też jedynym stanem, którego cała powierzchnia leży powyżej 1000 m n.p.m. Stolicą Kolorado jest oczywiście Denver. Populacja, jeżeli kogokolwiek to interesuje, wynosi 5.5 miliona. W Kolorado znajduje się najwyżej położona droga asfaltowa I-70, niektóre jej fragmenty są położone na wysokości 14,258 Ft. nad poziomem morza. Ponad 30% terytorium Kolorado jest własnością rządu.

Parki Narodowe: Parki Narodowe w Kolorado: Black Canyon of the Gunnison, Mesa Verde, Great Sand Dunes, Rocky Mountains.

Ambasady: Konsulat Honorowy w Denver, Colorado. Konsul Honorowy - Tomasz Skotnicki 1916 Andrew Alden Street, Longmont, Colorado 80504 tel (303) 517-1278 fax (970) 785-2775 e-mail: tskotnicki@aol.com. Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles. Link do strony znajdziesz tutaj.

Atrakcje Turystyczne: Rocky Mountain Park Narodowy, Great Sand Dunes Park Narodowy, Colorado National Monument, Mount Evans, Maroon Bells-Snowmass Wilderness, Black Canyon of the Gunnison, San Juan Skyway Scenic Byway, Garden of the Gods, Mesa Verde Park Narodowy.

Największe Miasta: Denver, Fort Collins, Colorado Springs, Aspen, Boulder, Aurora, Littleton, Estes Park.

Ciekawostki: Cieszę się że odwiedzasz moją stronę. Przyznam ci się, że rzadko bywam w Kolorado, a jeśli już tak, to tylko przejazdem. Zatem jeżeli masz jakiekolwiek sugestie, propozycje odnośnie powyższego działu – napisz do mnie na Facebook Stronie.

Sprawdź inny Region

Logo

Witam! Poradnik Polski to: informacje, ciekawostki ze świata Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, jak również podstawowe informacje na temat danego regionu. Zapraszam.

Szukaj #poradnikpolski na mediach społecznościowych